Akrylové fixy Ohuhu

Akrylové fixy využívají novější technologii akrylových barev na vodní bázi, což z nich činí populární nástroj pro snadnou aplikaci a jedinečné vlastnosti. Akrylový fix můžete používat na všechny materiály jako je papír, plast, dřevo, kameny nebo i sklo, přičemž inkoust je světlostálý, velmi hustý a voděodolný. Akrylové fixy jsou navíc rychleschnoucí a ekologické.

Akrylová fixa se skládá z plastového těla, pumpovacího mechanismu a hrotu, který může mít různé tvary. Jsou ideální pro snadné míchání barev přímo na povrchu bez potřeby palety nebo štětců.

Akrylové popisovače OHUHU
1 varianta
Akrylové popisovače OHUHU
akrylové popisovače v pouzdře

Akrylové fixy Ohuhu

Jaký typ hrotu zvolit u akrylových fixů?

Akrylové popisovače mohou mít tenký hrot i široký hrot, existují však také akrylové fixy se štětcovým hrotem i kulatým hrotem. Vhodné jsou také akrylové fixy sada, kde můžete najít kombinaci tloušťky hrotů i paletu barev s jedním druhem hrotu.

Typ hrotu u akrylových fixů volte podle malby i aktivity, na které chcete akrylové fixy využívat. V případě, že potřebujete s akrylovými fixy pracovat na jemných detailech typických pro doodling a zdobení nebo provádět precizní konturování, je nejvhodnější volbou tenký hrot fixu. Akrylové fixy tenké umožňují vysoce detailní a přesné linie, což je ideální pro vytváření jemných čar a malých prvků nejen při kreslení.

Pokud je vaším cílem zaplnit akrylovou barvou větší plochu nebo vytvořit pozadí, širší hroty akrylových fixů jsou nejvhodnější volbou.

Využití akrylových fixů na kameny i na sklo

Díky svým vlastnostem - jsou akrylové fixy často vyhledávané pro kresbu na kameny. Akrylové fixy na kameny jsou vhodné s tlustým i tenkým hrotem pro zpracovávání detailů i vybarvování.  Díky skvělému krytí akrylové barvy není třeba malovat více vrstev, po zaschnutí je však pro prodloužení životnosti vhodné kamínky navíc nalakovat ochranným lakem.

Kromě využití akrylových fixů na kamínky jsou fixy ideální i pro mnoho dalších netradičních povrchů. Jejich voděodolnost, trvanlivost a rychlé zasychání činí z akrylových fixů perfektní nástroj pro práci na materiálech jako je sklo, keramika, dřevo, textil a dokonce i porcelán.

Také při práci na různých materiálech je možné experimentovat s různými velikostmi hrotů, od tenkých pro detailní práci až po širší pro vyplňování větších ploch. Tato flexibilita umožňuje tvůrcům plně projevit svou kreativitu nejen na papíře!

Jak akrylové fixy používat a uchovávat?

Před použitím je nutné akrylové fixy důkladně protřepat, aby se barva v nich rovnoměrně promíchala. Co se týče skladování, je doporučeno uchovávat je v leže či vodorovné poloze, aby se inkoust udržel v optimálním stavu, což také přispívá k lepší konzervaci barvy.