Akvarelové fixy Ohuhu

Akvarelové fixy jsou typy uměleckých fixů pro kreativní projekty i tvoření, které obsahují akvarelové inkousty na bázi vody. Umožňují snadné nanášení barvy a jsou ideální pro různé techniky, jako je kreslení, malování nebo míchání barev na papíru. Po kreslení akvarelovým fixem může být barva z těchto fixů rozmalována za pomocí štětce vodou, což vytváří efekty podobné klasickým akvarelům.

Akvarelové fixy OHUHU s vodním štětcem
1 varianta
Akvarelové fixy OHUHU s vodním štětcem
sada fixů se štětcovým hrotem
Akvarelové fixy s dvěma hroty OHUHU v dárkové krabičce
2 varianty
Akvarelové fixy s dvěma hroty OHUHU v dárkové krabičce
Vynikající akvarelové fixy, které v sobě spojují akvarelové fixy s akvarelovými popisovači.

Akvarelové fixy Ohuhu

Použití akvarelových fixů

Akvarelový fix je ideální pomůckou pro každého kreativce. Jsou populární v ilustracích, doodlingu, hand letteringu, tvorbě bullet journalů, tvorbě ručně dělaných přání, scrapbookingu i dalších kreativních metodách. Díky tomu, že je barevný inkoust akvarelové fixy na bázi vody, dá se lehce rozmývat štětcem, což umožní tvořit světlejší odstíny barev a vytvořit tak krásné barevné přechody i stínování. Výhodou je, že jejich inkoust lze rozpít vodou i po zaschnutí.

Akvarelové fixy navíc obvykle obsahují hrot ve tvaru štětce, známý jako brush pen. Díky tomu můžete měnit šířku i intenzitu kreslené linky podle tlaku, který na hrot akvarelové fixy vyvinete. Štětcové fixy se také často využívají mimo jiné pro kaligrafii a již zmíněný lettering.

Tipy na práci s akvarelovými fixy

  1. Doporučujeme používat akvarelové fixy na speciálním papíře - na tzv. akvarelovém papíře, abyste předešli poškození, zvlnutí nebo protrhnutí papíru vodou. K práci s akvarelovým fixem se proto klasické papíry, byť s vysokou gramáží, nehodí.
  2. Pro ideální tvorbu je vhodné si pořídit sadu akvarelových fixů. Díky tomuto budete mít celou řadu odstínů, které můžete kombinovat - navíc také využijte překrývání a spojování akvarelových barev - fixy obsahují vysoce kvalitní inkoust, což zajišťuje syté a intenzivní barvy a spojením hrotů dvou akvarelových fixů lze vytvářet různé barevné odstíny a kombinace.
  3. Pro vybarvování větších ploch můžete na hrot více zatlačit, čímž získáte širší linii. Případně můžete také inkoust rozbarvit vodou, čímž také získáte světlejší odstín barev.