Akvarelové fixy KARIN

Akvarelové fixy jsou typy uměleckých fixů pro kreativní projekty i tvoření, které obsahují akvarelové inkousty na bázi vody. Umožňují snadné nanášení barvy a jsou ideální pro různé techniky, jako je kreslení, malování nebo míchání barev na papíru. Po kreslení akvarelovým fixem může být barva z těchto fixů rozmalována za pomocí štětce vodou, což vytváří efekty podobné klasickým akvarelům.

Akvarelové fixy KARIN Brushmarker PRO
1 varianta
Akvarelové fixy KARIN Brushmarker PRO
akvarelové fixy velmi vysoké kvality pro kreativní tvoření
Akvarelové metalické fixy KARIN Brushmarker PRO
1 varianta
Akvarelové metalické fixy KARIN Brushmarker PRO
permanentní metalické fixy pro kreativní tvoření
Akvarelové fixy KARIN Brushmarker PRO 27
1 varianta
Akvarelové fixy KARIN Brushmarker PRO 27
akvarelové fixy velmi vysoké kvality pro kreativní tvoření

Akvarelové fixy KARIN

Použití akvarelových fixů

Akvarelový fix je ideální pomůckou pro každého kreativce. Jsou populární v ilustracích, doodlingu, hand letteringu, tvorbě bullet journalů, tvorbě ručně dělaných přání, scrapbookingu i dalších kreativních metodách. Díky tomu, že je barevný inkoust akvarelové fixy na bázi vody, dá se lehce rozmývat štětcem, což umožní tvořit světlejší odstíny barev a vytvořit tak krásné barevné přechody i stínování. Výhodou je, že jejich inkoust lze rozpít vodou i po zaschnutí.

Akvarelové fixy navíc obvykle obsahují hrot ve tvaru štětce, známý jako brush pen. Díky tomu můžete měnit šířku i intenzitu kreslené linky podle tlaku, který na hrot akvarelové fixy vyvinete. Štětcové fixy se také často využívají mimo jiné pro kaligrafii a již zmíněný lettering.

Tipy na práci s akvarelovými fixy

  1. Doporučujeme používat akvarelové fixy na speciálním papíře - na tzv. akvarelovém papíře, abyste předešli poškození, zvlnutí nebo protrhnutí papíru vodou. K práci s akvarelovým fixem se proto klasické papíry, byť s vysokou gramáží, nehodí.
  2. Pro ideální tvorbu je vhodné si pořídit sadu akvarelových fixů. Díky tomuto budete mít celou řadu odstínů, které můžete kombinovat - navíc také využijte překrývání a spojování akvarelových barev - fixy obsahují vysoce kvalitní inkoust, což zajišťuje syté a intenzivní barvy a spojením hrotů dvou akvarelových fixů lze vytvářet různé barevné odstíny a kombinace.
  3. Pro vybarvování větších ploch můžete na hrot více zatlačit, čímž získáte širší linii. Případně můžete také inkoust rozbarvit vodou, čímž také získáte světlejší odstín barev.