Popisovače DP Craft

Popisovače jsou skvělými nástroji pro psaní a označování s různým využitím. Nabízí doslova nekonečné možnosti, jak s nimi pracovat při kreativním tvoření. Popisovače se dají využít při scrapbookingu, kreslení, zdobení, malování a při spoustě dalších činností. Kreativitě se v tomto případě meze rozhodně nekladou!

Glitrové popisovače Papermania
1 varianta
Glitrové popisovače Papermania
Třpytivé popisovače najdou své využití téměř všude - při tvoření i v kanceláři.

Popisovače DP Craft

Typy popisovačů

Popisovače se dělí na všemožné typy. Řadí se podle tloušťky hrotu, typu inkoustu nebo podle použití. Každý si najde popisovač přímo pro sebe, ať už je to popisovač na kov, popisovač na sklo nebo třeba klasický bílý popisovač.

  • permanentní popisovač
  • popisovač na dřevo
  • popisovač na textil
  • popisovač na keramiku

Různé tloušťky hrotů pro různé účely

Různé tloušťky hrotů u popisovačů jsou klíčovým prvkem pro rozmanité použití. Jemné hroty jsou ideální pro detailní psaní a označování. Střední hroty jsou univerzální a skvělé pro každodenní použití a široké hroty zvýrazňují důležité informace. Správný výběr tloušťky hrotu umožňuje efektivní a kreativní využití popisovačů v různých situacích.

Bílý popisovač

Bílý popisovač se využívá především na černých nebo tmavých površích. Jeho speciální inkoust umožňuje psát nebo kreslit bílou barvou, což umožňuje vytvářet kontrastní a efektní značení nebo korekce na tmavých tabulích, skle, papíru a dalších materiálech. Permanentní popisovač bílý je ideální pro dekorace či všelijaké kreativní práce.

Černý popisovač – využijte ho i jinak!

Když se řekne černý popisovač, většina lidí si představí pouze klasické použití na doodling, scrapbooking nebo kreslení různých tvarů a portrétů. Ale co kdybychom vám řekli, že tímto nástrojem můžete dosáhnout i jiných kreativních výsledků?

  • Stippling - Z malých teček vytvoříte různé tvary, textury nebo obrazy. Místo kreslení pomocí souvislých čar využijete tečkování. Skvěle tak ozvláštníte své kreativní projekty.
  • Hatching neboli šrafování - Využijte tuto techniku ke stínování - pomocí čar v jednom směru, které se překrývají blízkostí u sebe vytvoříte efekt stínu u objektů nebo různých tvarů. V místě, kde by mělo být stínování tmavší, se čáry kreslí blíže k sobě a naopak.
  • Outline a fill - pro doplnění kreativního projektu můžete využít tuto techniku v jakémkoliv projektu. Nejprve začnete vytvořením základního náčrtu a následně začnete obrys vyplňovat a stínovat. Můžete využít i bílý popisovač k ozvláštnění celého projektu.