Štětcové fixy Ohuhu

Štětcové fixy, nazývané také jako brush pen, umožňují vytvářet jak tenké, tak i široké tahy, což je ideální pro kaligrafii, lettering, hand lettering či ilustrace. Hodí se na základní skicy a rozvržení, ale i na dokončovací práce a stínování. Fixy se štětcovým hrotem mění šířku linky na základě naklonění nebo změně tlaku, který se při psaní vyvíjí na hrot fixy. Štětcové fixy jsou obvykle naplněny inkoustem na bázi vody (akvarelové fixy) nebo alkoholu (lihové fixy).
Fixy se štětcovým hrotem umožňují pohodlně vytvářet jemné kontury a ostřejší linie, ale je stejně vhodný i pro dynamické kresby s použitím širších tahů i pro malování rozsáhlých ploch plných barvy.
Akvarelové fixy OHUHU s vodním štětcem
1 varianta
Akvarelové fixy OHUHU s vodním štětcem
sada fixů se štětcovým hrotem
Akvarelové fixy s dvěma hroty OHUHU v dárkové krabičce
1 varianta
Akvarelové fixy s dvěma hroty OHUHU v dárkové krabičce
Vynikající akvarelové fixy, které v sobě spojují akvarelové fixy s akvarelovými popisovači.
Kaligrafická pera OHUHU - různé hroty
1 varianta
Kaligrafická pera OHUHU - různé hroty
Kaligrafická voděodolná pera.
Akvarelové fixy se dvěma hroty OHUHU
5
1 varianta
Akvarelové fixy se dvěma hroty OHUHU
Akvarelové fixy ve velké sadě pro kreativní tvoření
Akvarelové fixy se dvěma hroty OHUHU - barvy pleti
1 varianta
Akvarelové fixy se dvěma hroty OHUHU - barvy pleti
Akvarelové fixy ve velké sadě v pleťových barvách pro kreativní tvoření

Štětcové fixy Ohuhu

Je lepší štětcová fixa s inkoustem na vodní bázi nebo s inkoustem na alkoholové bázi?

Akvarelové fixy obsahují inkousty na bázi vody. Inkoust na vodní bázi umožňuje snadné rozmývání barvy vodou, což poskytuje možnost vytvářet jemnější barevné odstíny a výsledkem jsou působivé barevné gradienty a stínování. Díky této vlastnosti jsou akvarelové štětcové fixy vhodné pro techniky jako blending - vytváří efekty podobné klasickým akvarelům, ale také na kreativní aktivity typu doodlingu, hand letteringu, tvorbě bullet journalů nebo scrapbookingu.

Štětcové fixy s inkoustem na alkoholové bázi zajišťují syté a intenzivní barvy s vysokou krycí schopností. Jsou vhodné pro množství povrchů a díky hrotu umožňují jak precizní detailní práci, tak široké tahy. Navíc rychlé schnutí inkoustu snižuje riziko rozmazání a umožňuje efektivní vrstvení barev.

Štětcové fixy a dělení jednotlivých hrotů

Štětcové hroty fixů se mohou rozlišovat na 3 různé úrovně podle tvrdosti hrotu:

  • Tvrdé hroty - označované jako Hard nebo Fine, jsou ideální pro začátečníky, nabízejí snadné tvoření a kontrolu nad tenkými liniemi, ale mají omezené možnosti velikosti textu.
  • Střední hroty - označované jako Medium, nabízí pružnější hrot pro pro psaní a kreslení štětcem, vyžadují však více techniky a znalostí s používáním štětcových fixů
  • Měkké hroty - označované jako Soft, jsou nejnáročnější na techniku, tvořené jednotlivými vlákny podobné reálnému štětci, přináší nejzajímavější tvorbu i techniku

Jaké jsou nejznámější štětcové fixy?

Mezi nejznámější fixy se štětcovým hrotem ke kreativnímu tvoření patří fixy TOUCH, fixy OHUHU, štětcové fixy TOMBOW nebo fixy Artmagico.

  • TOUCH - fixy se štětcovým hrotem Touch patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji používané fixy se štětcovým hrotem. Jedná se o alkoholové fixy s oboustranným hrotem - na jedné straně širokým zkoseným hrotem a  štětečkovým hrotem na straně druhé.
  • TOMBOW - štětcové fixy Tombow jsou štětcové akvarelové fixy s inkoustem na bázi vody.
  • OHUHU - kvalitní fixy se štětcovým hrotem a inkoustem na akvarelové i alkoholové bázi.
  • ARTMAGICO - štětcové fixy vyráběné českou firmou s kvalitním hrotem z plastu nebo porézního vlákna.